- Gmina Ciechanów
- Dla Mieszkańca
- Organizacje i społeczności
- Ochotnicze Straże Pożarne
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Koło Gospodyń Wiejskich w Przążewie
- Koło Gospodyń Wiejskich "Gąski Balbinki" w Gąskach
- Koło Gospodyń Wiejskich w Modle „Babeczki"
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kownatach Żędowych „Czerwone Korale"
- "PRO Qltura" Koło Gospodyń Wiejskich w Rydzewie
- Koło Gospodyń Wiejskich „Sabat Czarownic” w Niechodzinie
- Koło Gospodyń Wiejskich w Nużewie „CudaWianki”
- Koło Gospodyń Wiejskich „SAMI SWOI" w Ujazdówku
- Koło Gospodyń Wiejskich w Gumowie „MIAŁA BABA KOGUTA"
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kargoszynie
- Koło Gospodyń Wiejskich w Chruszczewie "Chruszcze-Wianki"
- Koło Gospodyń Wiejskich w Niestumiu
- Koło Gospodyń Wiejskich "ROSICZANKI" w Chotumiu
- Klub Senior + w Gumowie
- Klub Sportowy Gryf Kownaty Żędowe
- Przedsiębiorczość i inwestycje
- Projekty dofinansowane z funduszy UE
Klub Sportowy Gryf Kownaty Żędowe
W 2005r. dzięki ówcześnie panującego Wójta Gminy Ciechanów Marka Kiwita w Kownatach Żędowych powstaje pierwsze w Gminie Ciechanów, pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Wraz z jego powstaniem obiektu z inicjatywy Hanny Murawskiej (Radnej Powiatu Ciechanowskiego), Eugeniusza Olszewskiego (Radnego Gminy Ciechanów), mieszkańców Kownat Żędwoych i osób zaprzyjaźnionych powstaje Klub Sportowy Gryf Kownaty Żędowe, nawiązujący nazwą i tradycjami do wcześniej istniejącego Ludowego Związku Sportowego.
Od sezonu 2006/07 Gryf rozpoczyna swoją przygodę z rozgrywkami piłkarskimi. 13 sierpnia 2006 r. w ramach Okręgowego Pucharu Polski zawodnicy z Kownat Żędowych rozgrywają swój pierwszy mecz z Narew II Ostrołęka. Porażka 2-3 jest pierwszym oficjalnym meczem klubu z Kownat Żędowych. W trakcie trwania rozgrywek dochodzi do zmiany zarządu. Ówcześnie panującego Prezesa Klubu Eugeniusza Olszewskiego zmienia Sławomir Przybyłowski. Drużyna kończy rozgrywki na 9 miejscu B klasy okręgu Ciechanowsko-Ostrołęckim.
W sezonie 2009/10 za sprawą trenera Mariusza Rembowskiego drużyna Gryf Kownaty Żędowe awansuje do A- klasy zajmując drugie miejsce w lidze. Niestety przygoda z wyższą klasą rozgrywek nie trwa długo, bo już po pierwszym sezonie Drużyna spada do B klasy zajmując 11 miejsce.
Na powrót do wyższej klasy podopieczni Mariusza Rembowskiego, nie kazali długo czekać. Już w sezonie 2012/13 zajmując drugie miejsce otrzymali prawo gry w barażach. W nich okazali się lepsi od drużyny LKS Zatory, wygrywając na boisku rywala 3-7 i remisując u siebie 2-2.
Stanowisko Prezesa przejmuję Radosław Rykaczewski, a jego drużyna w pierwszym sezonie radzi sobie wyśmienicie. W Okręgowym Pucharze Polski odpada dopiero w ćwierćfinale, pokonując po drodze drużyny z wyższych klas rozgrywkowych. Sezon zaś kończy na wysokim jak na beniaminka piątym miejscu.
W sezonie 2014/15 również udaje się dojść do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski.
Po trzech sezonach gry w A klasie drużyna spada z rozgrywek. Prezesem zostaje Katarzyna Kaliszewska, a trenerem zostaje Daniel Suchoparski. Drużyna w rozgrywkach radzi sobie ze zmiennym szczęściem.
.
fot. M&K Photo blog
W sezonie 2018/19 trenerem Drużyny Gryfa zostaje Krzysztof Bielski, który klub prowadzi do 2022 r. Jego zastępcą zostaje ponownie Mariusz Rembowski i już w sezonie 2023/24 jest bliski awansu, lecz w bezpośrednim meczu o awans jego podopieczni ulegają Wieczfni Wieczfnianka Kościelna 0-1.
Od Kwietnia 2024 r. Zarząd Klubu stanowią Prezes Bartłomiej Żandarski, Sekretarz Krzysztof Olszewski i Skarbnik Kamil Kaliszewski.
fot. M&K Photo blog