22 czerwca 2018 14:17 | Komunikaty | Źródło: Urząd Gminy Ciechanów

Susza w rolnictwie

Ciechanów, dnia 21.06.2018 r.

RG.6181.2.5.2018.AR

Szanowni Państwo

Wójt Gminy Ciechanów informuje, że w związku z długotrwałym okresem braku opadów atmosferycznych potwierdzonym przez System Monitoringu Suszy Rolniczej  w Puławach można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej.

W raportach Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dla gminy Ciechanów wskazano wystąpienie suszy w uprawach zbóż jarych i ozimych, truskawek i krzewów owocowych.

W związku z powyższym prosimy o składanie pisemnych wniosków o oszacowanie wysokości i zakresu powstałych szkód  w uprawach (rosnących na glebach kat. I i II ) wraz z niezbędnymi załącznikami w Urzędzie Gminy Ciechanów, ul. Fabryczna 8, 06-400 Ciechanów ( pokój nr 15 ).

Wnioski o oszacowanie szkód dostępne są na stronie internetowej www.gminaciechanow.pl oraz w siedzibie Urzędu.

Termin składania wniosków wraz z niezbędnym załącznikami upływa 5 lipca 2018 r.