22 października 2019 09:54 | Aktualności | Źródło: Urząd Gminy Ciechanów

I EDYCJA GMINNEGO DNIA SENIORA

loga.png

Projekt „Rozwój usług społecznych w Gminie Ciechanów”

RPMA.09.02.01-14-a668/18

IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej 9.2.1 Zwiększenie dostępności usług społecznych

I EDYCJA GMINNEGO DNIA SENIORA

4 października 2019r. w Zajeździe „PANDEROZA” przy ul. Płockiej w Pęchcinie odbył się Gminny Dzień Seniora , w którym uczestniczyło 100 osób. Do organizowanych przez Wiejską Gminę Ciechanów przedsięwzięć społecznych takich jak: Dzień Dziecka, Dożynki, Święto pieczonego ziemniaka w sołectwach, pikników rodzinnych dołączył Gminny Dzień Seniora, który , mamy nadzieję wpisze się w kalendarz corocznych, społecznych imprez integracyjnych. Tegoroczny Gminny Dzień Seniora to jedno z zadań projektu realizowanego przez Gminę i GOPS pn. „ Rozwój usług społecznych w Gminie Ciechanów”. Seniorzy stanowią liczną grupę społeczną wśród mieszkańców Gminy, stąd ogromna potrzeba podejmowania jak największej liczby działań na rzecz ludzi starszych, tych usługowych, prozdrowotnych, kulturalnych i prospołecznych.

Życzenia wraz z podziękowaniami skierowane do Seniorów z okazji ich święta złożyli organizatorzy i zaproszeni goście z przesłaniem „…By zawsze otaczali Was ludzie życzliwi, byście mogli czuć się bezpiecznie w gronie przyjaciół, sąsiadów i znajomych…” „…Dziękujemy, że Jesteście. Chcemy Wam powiedzieć, że Jesteście dla nas bardzo ważni, potrzebni i jak bardzo Was szanujemy…”.

Po części oficjalnej seniorzy rozpoczęli wspaniałą, spontaniczną zabawę.

Zapraszamy do fotorelacji. Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia: