31 października 2018 14:34 | Aktualności | Źródło: Urząd Gminy Ciechanów

Informacja Wójta Gminy Ciechanów

Starostwo Powiatowe rozpoczęło zbiorową zmianę klasyfikacji gruntów na terenie Gminy Ciechanów w 2010 roku. Zmian dokonano w 16 miejscowościach. Od tej pory Starostwo Powiatowe sukcesywnie prowadzi wyłączanie gruntów spod produkcji rolnej w kolejnych miejscowościach naszej gminy. Skutkiem przeklasyfikowania gruntów rolnych na tereny mieszkaniowe jest znaczna zmiana wysokości podatku, co prowadzi do dużego niezadowolenia mieszkańców z uwagi na duży wzrost zobowiązań podatkowych. Wysokość podatku zależy od klasyfikacji gruntów i obowiązujących na dany rok stawek. Zmiana klasyfikacji gruntów przez Starostwo Powiatowe źle wpłynęła na wizerunek gminy. Ewidencja podatkowa jak wynika z ustaw powinna być zgodna z ewidencją znajdującą się w Starostwie Powiatowym.

Wójt Gminy nie miał wpływu na klasyfikację gruntów, ponieważ nie był stroną w przedsięwzięciu, które prowadziło starostwo.

Wójt Gminy

Marek Kiwit