28 września 2018 11:08 | Aktualności

Najładniejsza posesja 2018

28 września br. podczas obrad Sesji Rady Gminy Ciechanów odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie jedenastej edycji konkursu na Najładniejszą Posesję 2018 r., pod patronatem Wójta Gminy Ciechanów. Celem konkursu jest propagowanie wśród mieszkańców poczucia wrażliwości na estetykę, ład i porządek oraz promocję pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, mających na celu pozytywny wpływ na wygląd i estetykę miejscowości a tym samym całej Gminy.
Udział w konkursie wzięło 5 właścicieli posesji w kategorii budynki mieszkalne wielorodzinne i jednorodzinne. Oceny zgłoszonych posesji dokonała Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca – Małgorzata Sochacka, Z-ca przewodniczącej – Małgorzata Kolwicz oraz członkowie: Bożena Grzegorzewska i Waldemar Gebert, która podczas wyboru zwycięzcy zwróciła uwagę min. na utrzymanie czystości, ładu i porządku na terenie posesji, zagospodarowanie i utrzymanie zieleni w tym różnorodność kwiatów, krzewów i drzew, estetykę i stan techniczny zabudowań, zagospodarowanie posesji elementami małej architektury oraz oryginalność i pomysł na zagospodarowanie posesji. Komisja uznała również, że w pierwszej kolejności będą oceniane posesje, które nie brały udziału w poprzednich edycjach konkursu.

I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymała Pani Iwona Gadomska z miejscowości Rutki Głowice, II miejsce i nagroda w wysokości 700 zł przypadła Pani Jolancie Sucheckiej z Niechodzina zaś III miejsce zajęła posesja Pani Emilii Dąbrowskiej z Gąsek, która otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz piękne storczyki.

Nagrody i gratulacje laureatom złożyli: Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz Radni.

Zdjęcia: