08 czerwca 2018 14:24 | Aktualności

Gminny Dzień Dziecka 2018 r.

02 czerwca 201 r. po raz dziewiąty Wójt Gminy Ciechanów zorganizował Gminny Dzień Dziecka. Tradycyjnie impreza odbyła się w na terenie Zajazdu ,,Tur” w Niestumiu.

Festyn z okazji Gminnego Dnia Dziecka zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak tegoroczna frekwencja mile zaskoczyła Organizatorów. Tak duże zainteresowanie daje ogromną satysfakcję oraz jest doskonałą motywacją do dalszego działania.

Imprezę zainaugurował Wójt Marek Kiwit, witając wszystkich przybyłych gości, życząc im wspaniałej zabawy. Również w tym roku na dzieci czekała moc atrakcji i niespodzianek: były liczne gry i konkursy z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw dmuchany, zwiedzanie mini zoo, malowanie twarzy, a to tylko część atrakcji, które wypełniły czas dzieciom oraz ich opiekunom. Dzięki współpracy z Państwową Powiatową Strażą Pożarną w Ciechanowie dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem gaśniczo – ratowniczym oraz łodzią ratowniczą zaś strażacy z OSP Rydzewo urządzili zabawę z wodą szybkiego natarcia a przy okazji powstała kurtyna wodna, dzięki której dzieciaki miały okazję ochłodzić się w tym upalnym dniu.

Jak co roku Nasi najmłodsi mieszkańcy wykazali się doskonałą znajomością w konkursie z wiedzy o gminie, znając odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe, dlatego też wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

W tym roku również Gminny Dzień Dziecka odwiedzili zaprzyjaźnieni motocykliści z klubu motocyklowego Ole Karter FG Ciechanów, którzy cierpliwie i bezpiecznie zabierali dzieci na przejażdżkę a trzeba dodać, że kolejka chętnych do przejażdżki lub zrobienia sobie zdjęcia nie miała końca… Sensację wśród dzieci wzbudził przyjazd samochodów terenowych z Ciechanowskiego Klubu eXplozji 4x4.

W przerwach od zabawy dla wszystkich dzieci został przygotowany poczęstunek: dania z grilla i soki, a na deser wata cukrowa, popcorn i lody. Wśród dzieci przechadzały się Mega Maskotki: Świnka Peppa, Kubuś Puchatek oraz Myszka Miki, które rozdawały dzieciom słodycze i drobne upominki.

Na zakończenie imprezy odbył się magiczny pokaz baniek mydlanych zaś zwieńczeniem zabawy było losowanie Nagrody Wójta – wielki pluszowy miś oraz nagród pocieszenia.

Dzięki wsparciu sponsorów: Andrzej Goździkowski (CEDROB);Mirosław Płoski ( Zajazd Tur) Witold Piętka KOPTRANS; Hanna i Kazimierz Jarczewski MECHBUD; Joanna Smycz Bank Spółdzielczy w Płońsku; Marian Młyński ,,M.M. Młyńscy”; Leszek Kucharz (Promotor), Tomasz  Kutnik ROLBUD, Jacek Borkowski ( Usługi Transportowe), oraz Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dyrekcji szkół i nauczycielom z terenu Gminy Ciechanów – Dzień Dziecka obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji .

Za zapewnienie niepowtarzalnych emocji kierujemy podziękowania motocyklistom z klubu motocyklowego Ole Karter FG oraz Ciechanowskiej eXplozji 4x4,

Szczególne podziękowania dla Kasi Boniakowskiej i Oli Maliszewskiej oraz Strażaków z OSP Rydzewo, OSP Gąski i OSP Modła a także dla wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację festynu Wójt Gminy Ciechanów składa serdeczne podziękowania.

Zdjęcia: