Urząd Gminy Ciechanów
https://gminaciechanow.pl

18 grudnia 2017 08:58 | Aktualności | Źródło: Urząd Gminy Ciechanów

Informacja dla mieszkańców Gminy Ciechanów Dofinansowanie na modernizację kotłowni domowych

Informacja dla mieszkańców Gminy Ciechanów

 

Dofinansowanie na modernizację kotłowni domowych

 

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie dofinansowania ze środków WFOŚ i GW w Warszawie na modernizację kotłowni w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Ciechanów, Wójt Gminy Ciechanów informuje, iż z dniem 18.12.2017 r. zostają wprowadzone zapisy osób zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na wymianę kotłów na gazowe, olejowe lub opalane biomasą. Kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego umożlwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym. W przypadku wymiany pieca na piec gazowy niezbędne jest przedłożenie wraz z wnioskiem prawomocnego pozwolenia na budowę.

Dofinasowanie będzie udzielone w wysokości do 75 % jednak nie więcej niż 5 000 zł na jednego beneficjenta. Modernizacją może być objęta jedynie wymiana samego kotła wraz z podajnikiem lub zasobnikiem c.u.w. oraz czujnikiem tlenku węgla. Pozostała kwota nie mniej niż 25% zakupu kotła i 100% wartości zakupu elementów dodatkowych stanowi wkład własny wnioskodawcy.  

Warunkiem realizacji przedsięwzięcia jest otrzymanie dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Przyjmowanie wniosków potrwa do 25 stycznia 2018 r. do godziny 16.00

 

W związku z ograniczoną liczbą miejsc o dofinansowaniu decydować będzie data wpływu wniosku do Urzędu Gminy Ciechanów.

 

Wszelkie informacje udzielane są w pokoju nr 15 Urzędu Gminy Ciechanów, lub numerem telefonu 23 672 26 46 w. 115, e-mail urzad@gminaciechanow.pl

 

 

 

Załączniki:

zalpiec.pdf [720.47 KB]