08 czerwca 2016 11:23 | Aktualności

Gminny Dzień Dziecka 2016

Tradycją w Gminie Ciechanów bez wątpienia stał się Gminny Dzień Dziecka. Corocznie impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym roku, bowiem można przypuszczać, że został pobity rekord w liczbie uczestników, w porównaniu z latami poprzednimi.

4 czerwca w Gospodarstwie Agroturystycznym TUR w Niestumiu odbył się po raz kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Marek Kiwit, który powitał wszystkich przybyłych gości, życząc wspaniałej zabawy.

Dzień Dziecka to święto dedykowane najmłodszym mieszkańcom Gminy, w związku z tym został dla Nich przygotowany szereg atrakcji i niespodzianek. Dla wszystkich dzieci czekały liczne atrakcje; gry i konkursy z nagrodami, zwiedzanie mini zoo, przejazd ciuchcią i bryczką. Była też trampolina, zamek z piłeczkami oraz dmuchana zjeżdżalnia. Jak co roku dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności w przeróżnych konkurencjach: wokalnych, tanecznych oraz sportowych. Odbył się także konkurs z wiedzy o ruchu drogowym, przeprowadzony przez policjantów: sierżant Magdę Piętkę i aspiranta Grzegorza Koziatka. Oprócz nagrody dla laureata konkursu, niespodzianką była przejażdżka dla wszystkich uczestników konkursu motocyklami z klubu MOTOROWNIA.

Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz karate Kyokushin w wykonaniu zawodników z Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin. Dzień dziecka wsparły także służby mundurowe; Policjanci zaprezentowali radiowóz oraz pozowali z dziećmi do zdjęć zaś przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej pokazali wóz strażacki wraz z profesjonalnym sprzętem.

Tradycyjnie już został przeprowadzony konkurs z wiedzy o gminie oraz konkurs plastyczny pt.,,Ciekawe miejsce w naszej Gminie”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dla wszystkich dzieci został przygotowany poczęstunek z grilla i soki, a na deser wata cukrowa, popcorn i lody

Dzień Dziecka odwiedziły również dwie ogromne maskotki, które rozdawały dzieciom słodycze i drobne upominki. Barwnie pomalowane twarzyczki dzieci w przeróżne wzory oraz kolorowe bańki mydlane odzwierciedlały radość i świetną zabawę wszystkich obecnych.

Największą jednak niespodzianką, której dzieci nie mogły się doczekać, była nagroda ufundowana przez Wójta – wielki pluszowy słoń.

Gminny Dzień Dziecka to święto najmłodszych mieszkańców gminy Ciechanów, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby w tym dniu dzieci poczuły się wyjątkowo.

Dzięki wsparciu sponsorów: Witold Piętka KOPTRANS; Emil Kaniecki KANOIL; Hanna Jarczewska Przedsiębiorstwo Sprzętowo – Transportowe; Kazimierz Jarczewski MECHBUD, Tomasz Kutni ROLBUD; Mirosław Płoski ( Agrotur), Andrzej Goździkowski (CEDROB),; Joanna Smycz Bank Spółdzielczy w Płońsku, Marian Młyński ,,M.M. Młyńscy” oraz Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dyrekcji szkół i nauczycielom z terenu Gminy Ciechanów – Dzień Dziecka był tak wyjątkowy i obfitował w wiele atrakcji.

Szczególne podziękowania dla Kasi Boniakowskiej i Oli Maliszewskiej oraz Strażaków z OSP Rydzewo i OSP Gąski, którym praca podczas obsługiwania grilla dosłownie paliła się w rękach a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację festynu Wójt Gminy Ciechanów składa serdeczne podziękowania.

Zdjęcia: