31 marca 2016 13:28 | Aktualności | Źródło: Urząd Gminy Ciechanów

Ujemne skutki przezimowania w gminie Ciechanów

W związku z zainteresowaniem rolników Wójt Gminy Ciechanów informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania. Formularz wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych należy złożyć w Urzędzie Gminy w Ciechanowie ul. Fabryczna 8, w terminie do 15 kwietnia 2016 r. Jednocześnie informuję, że zgodnie z obowiązującymi przepisami o jakąkolwiek pomoc mogą ubiegać się gospodarstwa rolne, w których poziom strat przekroczył 30% wartości średnich dochodów (łącznie z produkcji roślinnej i zwierzęcej) z ostatnich trzech lub pięciu lat odejmując rok najgorszy i najlepszy. Poziom strat liczony jest na podstawie danych (średnia cena plonów i średni plon z 1 ha oraz średnia cena zwierząt) opublikowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego, powierzchni upraw i ilości zwierząt oraz poziomu strat w gospodarstwie. Ponadto w przypadku szkód w uprawach ozimych wymagających zaorania lub ponownego obsiewu poziom szkód w uprawach ustala się uwzględniając szacunki strat ustalone przez komisję jednak nie wyżej niż 50% plonu.

Wniosek do pobrania znajduje się pod linkiem: