07 grudnia 2017 13:33 | Aktualności

Turniej szachowy o Puchar Wójta

3 grudnia br. w Sali konferencyjnej urzędu gminy Ciechanów odbył się po raz pierwszy turniej szachowy o ,,Puchar Wójta Gminy Ciechanów” , zorganizowany przez wójta Marka Kiwita przy współpracy z trenerem szachowym i sędzią Marianem Rutkowskim. Rozgrywki zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe, po 7 rund piętnastominutowych. Należy dodać, że Turniej był otwarty a zawodnicy, oprócz wcześniejszych zgłoszeń mogli się zapisać także w dniu zawodów, więc do końca nie można było przewidzieć liczby uczestników. Jakże pozytywnym zaskoczeniem dla Organizatorów była frekwencja uczestników. W sumie zgłosiło się 54 zawodników z terenu Ciechanowa i Gminy, byli też zawodnicy, którzy przyjechali z Płońska, Pułtuska oraz Białołęki. Po prawie sześciogodzinnych zmaganiach zostali wyłonienie zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: wśród zawodników do lat 9: I miejsce zajął Antonii Żółtek, II miejsceFranciszek Gołębiowski, III miejsce Aleksander Domański. W kategorii wiekowej do 10 lat najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Ropelewski, tuż za nim - Karol Wojciechowski zaś III miejsce zajął Franciszek Kwaśniewski. W kategorii wiekowej do lat 15 pierwsze miejsce zajął Jakub Mossakowski, II miejsce Michał Maliszewski, III miejsce Szymon Borkowski. W kategorii seniorów najlepszym zawodnikiem okazał się Zbigniew Bieńkowski, II miejsce zajął Marcin Maciąga zaś III Andrzej Kawałek. Dodatkowe nagrody zostały przewidziane również dla uczniów szkół naszej gminy. Najlepszym zawodnikiem został Adam Stec, II miejsce zajął Kacper Szynkiewicz zaś III miejsce przypadło Oskarowi Kwasiborskiemu.

Na zakończenie Turnieju Pan Wójt podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie. Szczególne podziękowania skierował do Pana Mariana Rutkowskiego za profesjonalne przygotowanie zawodów oraz Sebastianowi Piętce z firmy KOPTRANS za ufundowanie nagród.

Celem turnieju było popularyzowanie wśród mieszkańców gminy Ciechanów zamiłowania do szachów a także zachęcenie do gry, która bez wątpienia sprzyja rozwojowi dziecka, kształci pamięć, uczy logicznego myślenia i skupienia. Jest to także sposób na oderwanie dzieci i młodzieży od wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem. Organizatorzy Turnieju zapewnili , że jest to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Urząd Gminy ale zapewne nie ostatnia, bo przy tak dużej frekwencji warto tego typu imprezę powtórzyć.

Wszystkich miłośników tej królewskiej gry zapraszamy do klubu szachowego, który mieści się w CH Mrówka. Prowadzone są tam szkolenia dla dzieci od lat 6. Więcej informacji dostępnych jest na profilu facebookowym klubu – Szachy Ciechanów lub u opiekuna klubu Mariana Rutkowskiego.

Zdjęcia: