13 czerwca 2017 12:03 | Aktualności

GMINNY DZIEŃ DZIECKA 2017

10 czerwca 2017 r. po raz kolejny Wójt Gminy Ciechanów zorganizował Gminny Dzień Dziecka. Impreza i tym razem odbyła się w Gospodarstwie Agrotur w Niestumiu.

Festyn dla najmłodszych to już tradycja, dlatego Organizatorzy dbają aby z roku na rok było więcej atrakcji. Tak też było w tym roku, oprócz pięknej pogody, na licznie przybyłych uczestników imprezy czekało mnóstwo konkursów z nagrodami i mnóstwo innych niespodzianek.

Już o godz. 10.00 Dzień Dziecka uroczyście rozpoczął Wójt Marek Kiwit, witając wszystkich przybyłych gości, życząc im wspaniałej zabawy. Występy artystyczne, dmuchana zjeżdżalnia,  zwiedzanie mini zoo, przejazd ciuchcią , pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, malowanie twarzy to tylko część atrakcji, które wypełniły czas dzieciom oraz ich opiekunom. Tradycyjnie odbył się konkurs o bezpieczeństwie i wiedzy o ruchu drogowym, przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Prewencji: asp. szt. Ewę Olbę i asp. Adama Skotnickiego zaś przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali wóz strażacki wraz z profesjonalnym sprzętem. Następnie przyszedł czas na przegląd Młodych Talentów, w tym konkursie rywalizacja była wyrównana i ostatecznie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Prawdziwą furorę zrobiły samochody terenowe i motory, kolejka chętnych do przejażdżki lub zrobienia sobie zdjęcia nie miała końca…

Tradycyjnie już został przeprowadzony konkurs z wiedzy o gminie zaś strażacy z OSP Rydzewo zorganizowali mini zawody strażackie.

W trakcie zabawy dla wszystkich dzieci został przygotowany poczęstunek z grilla i soki, a na deser wata cukrowa, popcorn i lody, które ufundował dzieciom zaprzyjaźniony z gminą przedsiębiorca Pan Jacek Pietrzak.

Dzień Dziecka odwiedziła też Myszka Miki, która rozdawała dzieciom słodycze i drobne upominki. Barwnie pomalowane twarzyczki dzieci w przeróżne wzory oraz kolorowe bańki mydlane odzwierciedlały radość i świetną zabawę wszystkich obecnych.

Najbardziej wyczekiwaną chwilą było losowanie Nagrody Wójta – wielki pluszowy miś, którego wylosowała mieszkanka Rykaczewa. Zostały wylosowane też nagrody pocieszenia, natomiast w tym roku wszystkie dzieci zostały obdarowane drobnymi zabawkami na zakończenie imprezy.

Dzięki wsparciu sponsorów: Witold Piętka KOPTRANS; Hanna i  Kazimierz Jarczewski MECHBUD; Mirosław Płoski ( Agrotur), Andrzej Goździkowski (CEDROB); Joanna Smycz Bank Spółdzielczy w Płońsku, Marian Młyński ,,M.M. Młyńscy” , Leszek Kucharz (Promotor), Jacek Borkowski ( Usługi Transportowe), Jacek Pietrzak (Lody Marsjano) oraz Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dyrekcji szkół i nauczycielom z terenu Gminy Ciechanów.  – Dzień Dziecka był tak wyjątkowy i obfitował w wiele atrakcji.

Za zapewnienie niepowtarzalnych emocji kierujemy podziękowania dla Darka Gąsiorowskiego i Mariusza Lewandowskiego z Ciechanowskiej Explozji 4x4, motocyklistom: Markowi, Tomkowi oraz Przemkowi i Kamilowi z Ole Karter FG Ciechanów.

Szczególne podziękowania dla Kasi Boniakowskiej i Oli Maliszewskiej oraz Strażaków z OSP Rydzewo i OSP Gąski a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację festynu Wójt Gminy Ciechanów składa serdeczne podziękowania.

Zdjęcia: