18 stycznia 2017 09:44 | Aktualności | Źródło: Urząd Gminy Ciechanów

Informacja Wójta Gminy Ciechanów

Wójt Gminy Ciechanów informuje o możliwości składania wniosków dotyczących dofinansowania na modernizację kotłowni w roku 2017. Program ,, Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego – ograniczenie emisji zanieczyszczeń przez modernizacje kotłowni” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie 2017 r”

Wielkość dofinansowania wynosi do 75 % kosztów kwalifikowanych (koszty objęte dotacją), jednak nie więcej niż 5 000zł( brutto).

Koszty objęte dotacja dotyczą wyłącznie zakupu kotła oraz czujnika tlenku węgla - czadu( dotyczy wymiany starego pieca na nowy ).Nie obejmuje elementów dodatkowych takich jak : zasobnik c.u.w. lub podajnik.

Koszty niekwalifikowane :

• koszt przygotowania dokumentacji technicznej stanowiącej elementy realizacji inwestycji

• demontaż starej instalacji źródła ciepła,

• elementy dodatkowe np. zasobnik c.u.w bądź podajnik

• zakup oraz montaż nowej instalacji technologicznej kotłowni wraz z niezbędna aparaturą kontrolo – pomiarową, oraz instalacją elektryczną w obrębie kotłowni i zbiornik na paliwo,

• roboty instalacyjne wewnątrz obiektów – modernizacja instalacji c.o i c.o.w,

• koszt przyłącza do sieci,

• rozruch technologiczny instalacji i urządzeń,

• koszt nadzoru nad realizacją inwestycji

W ramach programu jest możliwość wymiany palenisk węglowych na: gazowe, olejowe, opalane biomasą. Istnieją możliwości zastąpienia pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą (kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego, umożliwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła jednak z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko – groszek.

W pełni uzupełniony wniosek wraz z załącznikami ( specyfikacja pieca oraz oferta cenowa) należy złożyć w Urzędzie Gminy Ciechanów do 27.01.2017 r.

Ostateczny termin podłączenia i uruchomienia kotła przez mieszkańca najpóźniej do 29.09.2017r.

Warunkiem realizacji przez Urząd Gminy Ciechanów programu ,, Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego – ograniczenie emisji zanieczyszczeń przez modernizacje kotłowni” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie 2017 r” jest uzyskanie dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Warszawie.